Emili.PRO

Emili.PRO on meie kooli kõige vanem kooliaste, mis on spetsiaalselt loodud selleks, et valmistada ette meie õpilasi gümnaasiumiks ja edasisteks õpinguteks.

Emili.PRO on Eestis ainulaadne lähenemine progümnaasiumi (7.-9. klass) kooliastemele, pakkudes unikaalset kombinatsiooni projektõppest ja ainefookusest. Meie eesmärk on luua hariduskeskkond, kus iga õpilane saab parima võimaliku ettevalmistuse edasisteks õpinguteks ja tulevikuks.

Õppemeetodid ja ajaline jaotus

Emili.PRO programmi puhul oleme leidnud tasakaalu projektõppe ja ainefookuse vahel. Meie lähenemine jaguneb järgmiselt:

• 1/9 õppeajast pühendatakse ainult projektidele, mis aitavad õpilastel arendada probleemilahendusoskusi ja loovust. Nende projektide eest vastutavad meie eraldi projektõppe õpetajad, kes on spetsialiseerunud projektide väljatöötamisele ja nende ellu viimisele. Meie projektid on loodud pakkuma õpilastele praktilisi väljakutseid ja reaalsetes olukordades rakendamise kogemust. Projektide teemad ning teekond on kirjeldatud lehe all osas.
  • 8/9 õppeajast keskenduvad õpilased ainefookusele, mis on hädavajalik, et tagada põhjalik ettevalmistus edasisteks õpinguteks. Eesti õppekava maht kasvab oluliselt selles kooliastmes, mistõttu on oluline, et õpilased omandaksid vajalikud teadmised ja oskused, et nad oleksid oma edasistes õpingutes vabad.

Emili.PRO on mõeldud neile, kes soovivad saavutada tasakaalu süvitsi mineva aineõppe ja praktilise projektitöö vahel. Meie eesmärk on anda õpilastele tugev alus, et nad saaksid teha teadlikke valikuid oma edasiste õpingute ja karjäärivalikute osas.

Usume, et Emili.PRO programm inspireerib ja toetab õppija teekonda teadmiste ja oskuste omandamisel!