IV Emili hariduskonverents 07.11

Laupäeval, 7. novembril kell 12-16 toimub Ülemiste linnakus Öpiku konverentsikeskuses ja veebis neljas Emili hariduskonverents.
Päeva läbivaks teemaks on vabadus ja iseseisvus hariduses.

Arutleme, miks on autonoomia õppimises oluline, kuidas vabadusega hakkama saada ning kuidas lapse iseseisvust toetada.
Ajuteadlane Jaan Aru mõtiskleb, mida teha, et iga laps leiaks oma tee. Iseseisvusest õpiprotsessis kõneleb hariduspsühholoog Kati Aus ja vabadusest täiskasvanute juhtimise vaatepunktist räägib juhtide toetaja ning koolitaja Kristjan Rotenberg. Selle üle, millist rolli mängib vabadus Emili haridusfilosoofias, arutleb Emili koolijuht Indrek Lillemägi.

Ettekannete järel toimub aruteluring, milles räägime, miks on oluline, et lapsed õpiksid iseseisvalt mõtlema ja tegutsema. Aruteluringis saavad sõna Taavet Hinrikus, Ülly Enn ja teised Emili lastevanemad.

Emili hariduskonverentsi korraldab Emili kooli kogukond. Konverents on osalejatele tasuta ja selle sihtgrupiks on lisaks Emili kogukonnale ka teised Eesti haridusuuendusse panustavad lastevanemad ning haridustöötajad.

NB! Konverentsil kohapeal on maski kandmine kohustuslik, haigusnähtudega palume jääda koju. Veebiülekande lingi avaldame mõned päevad enne konverentsi.

Pane konverents kalendrisse kirja ja registreeri end siin: https://forms.gle/EfDkoPM9FwbqxZsw8

Emili uus koolimaja valmib 2022. a sügiseks

Emili uue koolimaja ehitus algab juba selle õppeaasta jooksul. Koolimaja peaks uksed avama 2022. aasta sügisel. Koolimaja juurde kuulub spordisaal, vahetundides kasutatavad katusealad ja välispordiväljakud. Mainor Ülemiste arendatud hariduskompleks koosneb lisaks Emili koolimajale ka Tallinna Rahvusvahelise kooli ja Kalli-Kalli lasteaia hoonetest. Ülemiste linnaku südamesse Valukoja tänavale rajatud hariduskvartal läheb maksma u 17 miljonit eurot.

Loe täpsemalt ERRi portaalist.